Laika trūkums ikdienā

Vai Tev liekas, ka dienā trūkst pāris stundu, lai visam pietiktu laika?

Jau izsenis cilvēki ir baudījuši laiku kopā ar sev tuvajiem – ģimeni un draugiem, strādājot, atpūšoties un izklaidējoties kopā.

Paātrinoties dzīves ritmam, liekas, ka laika visam vairs nepietiek. Vai Tev ir pazīstama situācija, ka aizrit dienas un pat nedēļas, taču vēlamās tikšanās un nodarbes arvien tiek nobīdītas? Ja atbilde ir “jā”, problēmas risinājums varētu būt pavisam vienkāršs –  veltīt vairāk uzmanības tam, kādām nodarbēm tiek atvēlēts laiks.

Laiks ir jāplāno!  Visi par to ir dzirdējuši, bet kādēļ tas ir jādara? Vien dažu minūšu ilga plānošana dienā ātri vien sniegs iespēju iegūt tik ļoti iztrūkstošo laiku – sapratīsi, kur tas aizplūst (ļoti iespējams, ka laiks atradīsies sociālo tīklu bezgalīgajā lentā), izdalīsi prioritāros uzdevumus, netērējot laiku kam mazsvarīgam vai pat nevajadzīgam.

Viens no labākajiem plānošanas veidiem ir pierakstu veikšana plānotājā vai piezīmju grāmatā, jo rakstīšana ar roku ir lēnāka kā drukāšana, tādēļ aizdomāsies par to, kas paskrien garām ātrajā taustiņu spiešanas procesā. Iespējams, pamanīsi, ka dienas gaitā nebūs nepieciešamības ielūkoties darāmo lietu sarakstā, jo ar roku rakstīto informāciju atcerēsies labāk kā tālruņa vai datora piezīmēs pierakstīto.

Pateicoties tam, ka informācija atradīsies ārpus viedierīcēm, nebūs lieka valdzinājuma ielūkoties tajās, līdz ar to – neattapsies, lūkojoties sociālo tīklu plašumos un ietaupīsi tik ļoti vērtīgo laiku! Laiku, ko veltīt kam svarīgam un sirdi pildošam – sarunām ar ģimeni, tikšanās reizēm ar draugiem, pastaigai vai mīļākās grāmatas baudīšanai.

Lai plānotājs tiešām tiktu likts lietā, nevis bēdīgi putētu plauktā ar pierakstītām vien pāris lappusēm, ir būtiski atrast piemērotāko plānotāja veidu no plašā klāsta – plānotājiem ar spirāli, plānotājiem cietā sējumā, plānotājiem ar dienu vai nedēļu atvērumā. Īpaši patīkams lietošanā būs personalizēts plānotājs.

Par to, kā izvēlēties sev piemērotāko plānotāju, lasi nākamajā rakstā!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli