Plānotāju un piezīmju grāmatu vāku materiāli

Kāda vāku materiāla plānotāju un piezīmju grāmatu izvēlēties?

Plānotāju un piezīmju grāmatu klāsts ir iespaidīgs – atradīsi dažādu iekšlapu veidu, sējumu un arī vāku materiālu daudzveidību. Taču jāņem vērā, ka piezīmju grāmatas un plānotājus lietojam ilgu laika periodu – visbiežāk aptuveni gadu, tādēļ atbildīgi jāattiecas pret to izvēli.

Tā kā vāki ne vien padara plānotāju vai piezīmju grāmatu vizuāli pievilcīgāku, bet arī piešķir funkcionalitāti, ir svarīgi ņemt vērā katra vāku materiāla īpatnības.

BALACRON

Balcron ir mazāk atpazīstamais, taču ļoti populārais vāku materiālu veids

Tas ir sintētisks vāku materiāls uz papīra bāzes (vynil coated paper), ko veido, papīra pamatkārtu pārklājot ar plānu sintētisku virsslāni. Ir jāņem vērā, ka, nodilstot krāsainajai virskārtai, piemēram, uz izstrādājuma stūriem, var kļūt redzams papīrs, taču tas nenozīmē, ka no šī materiāla būtu jāizvairās, jo stūrus var aizsargāt, izmantojot metāla stūrīšus. Balacron materiāla izstrādājumi cenas ziņā ir vieni no pieejamākajiem.

Bez jau iepriekš aprakstītās klasiskās variācijas, kad balacron materiāls ir līmēts uz bieza kartona vākiem, pastāv arī citas. Piemēram, balacron flex, kas ir veidots uz elastīgā kartona bāzes, tādejādi veidojot plānus un elastīgus vākus. Viens no šī materiāla iecienītākajiem produktiem mūsu sortimentā ir Wire-o

Balacron ir gluds, taustei patīkams materiāls, kuru ir viegli kopt, ja nu gadījies sasmērēt. Iespējams, iepriekš šis materiāls jau ir sastapts, jo no tā parasti izgatavoti diplomu, dzimšanas un laulības apliecību vāki.

MĀKSLĪGĀ ĀDA

Pievilcīgs un vidēji noturīgs materiāls.

Mākslīgā āda jeb PU, dažkārt dēvēta arī par vegāno ādu, ir sintētisks poliuretāna materiāls uz auduma pamatkārtas. Atšķirībā no jau minētā balacron, šis materiāls nav slāņains, jo mākslīgās ādas virskārta ir sakausēta kopā ar auduma pamatkārtu.

Lai gan šis materiāls galvenokārt asociējas ar ierasti nedaudz spīdīgo mākslīgo ādu, pastāv arī citu sēriju PU, kuru izmantojam, piemēram, soft matētā mākslīgā āda.

Mākslīgās ādas izstrādājumus varētu attiecināt pie vidējās cenu kategorijas, kas ir pilnībā pamatoti – pievilcīgs un vidēji izturīgs materiāls, kas padarīs izstrādājumu par lielisku visa gada sabiedroto.

ĀDA

Āda ir īpašs materiāls, kas pauž statusu un nopietnību.

Ādas vāki atšķiras ar savu izturību, jo mēdz kalpot pat gadiem ilgi. Tie ir attiecināmi pie augstākā cenu līmeņa, tādēļ, lai neizniekotu šo vērtīgo vāku materiālu, produkti ādas vākos tiek vākoti tikai pēc pasūtījuma, kas var būt iemesls nedaudz ilgākai pasūtījuma izpildei.

KARTONS

Kartona vākiem ir sastopamas vairākas variācijas – no pārstrādāta pelēka kartona, kā arī no elastīga, nepārstrādāta kartona, kuram tiek uzdrukāts vēlamais dizains un tad veikts pārklājums, piemēram, soft touch lamināts, kas sniedz īpaši gludu un patīkamu virskārtu. Pārstrādātā kartona vāki ir mūsu piezīmju grāmatām Sketch, taču apdrukāta, elastīgā kartona vāki – piezīmju grāmatām Design.

Jāpiemin, ka šī materiāla vāki visātrāk nobružājas un, neuzmanīgi lietojot, var kalpot salīdzinoši īsāku laika periodu, taču arī cena tiem ir atbilstoši zemāka. Izstrādājumi plānajos kartona vākos ir elastīgāki, tādēļ tos varētu būt pagrūti izmantot bez galda vai kādas cietākas pamatnes, turpretī biezajos pelēkā kartona vākos, pateicoties stingrajam vāku materiālam, to darīt ir ļoti ērti.

Ir sastopami arī citi – mazāk populāri vāku materiāli, tādi kā grāmatu iesiešanas audumi vai grāmatu iesiešanas materiāls ar akrila pārklājumu.

Apkopojot, var secināt, ka visizturīgākais vāku materiāls ir āda, taču augstās cenas dēļ tas nebūt nav piemērots visiem. Balacron un mākslīgās ādas vāki ir vispopulārākie pieņemamās cenas, taustei un redzei patīkamā materiāla, kā arī ar lielās krāsu un dažkārt pat tekstūru daudzveidības dēļ. Savukārt kartona vāki sniedz iespēju visvairāk izpausties tieši vāku dizainu ziņā un ļoti piemēroti cilvēkiem, kas ātri vien pieraksta piezīmju grāmatu un jau tiecas pēc nākamās.

Balstoties uz augstāk uzzināto, atliek vien izprast sev nozīmīgākās plānotāja vai piezīmju grāmatas vāku funkcijas (izturība, taktilās īpašības, neparasts vai ekoloģisks dizains) un izvēlēties sev piemērotāko!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli