Pateicības dienasgrāmata

Mūsdienu steidzīgajā ikdienā ir ļoti viegli paskriet garām nelieliem ikdienas sīkumiem, kas spētu padarīt dienu, līdz ar to arī kopējo uztveri pozitīvāku un apmierinošāku. Pateicības dienasgrāmata mudina regulāri pamanīt pozitīvus notikumus un koncentrēties uz tiem.

Pateicības dienasgrāmatas rakstīšana ir ieradums regulāri pierakstīt lietas vai notikumus par kuriem katrs varētu būt pateicīgs. Ja ik vakaru jāpieraksta patīkamie notikumi, cilvēks jau dienas laikā vērš uzmanību un pamana pozitīvo, jo zina, ka vakarā tas būs jāuzliek uz papīra. Tādejādi uztvere tiek vērsta uz katras situācijas pozitīvo pusi.

Lai uzsāktu rakstīt pateicības dienasgrāmatu, ir vajadzīga vien vēlme to darīt, dažas minūtes laika dienā, kā arī piezīmju grāmata, klade vai pat plānotājs, kurā veikt pierakstus. Ieguldot salīdzinoši nedaudz, ir iespējams gūt virkni pozitīvu izmaiņu savā dzīvē.

Pētījums vēsta, ka laika veltīšana pirms aizmigšanas pateicībai par patīkamajiem notikumiem dienas laikā, palīdz aizmigt ātrāk un gulēt labāk. Tā kā pirms miega atgriezīsies patīkamās dienas atmiņās, nenomāksi sevi ar kādu neizdevušos sarunu vai nepadarīto darbu.

Līdz ar patīkamajām domām, kļūsi pozitīvāks, novirzīsi negatīvas domas (ja tādas ir) otrajā plānā vismaz uz pateicības dienasgrāmatas rakstīšanas laiku. Pozitīvās pateicības domas jau atrodas mūsu zemapziņā un to uzrakstīšana uz papīra padara pateicību konkrētāku un reālāku uztverei.

Regulāra pateicību rakstīšana spēj uzlabot arī pašvērtējumu. Mūsdienu digitālajā pasaulē, kad sociālajos tīklos lielākoties dalās tikai ar pozitīviem notikumiem, sasniegumiem un dzīves spožāko pusi, var rasties situācija, ka sava dzīve sāk likties pārāk blāva, sasniegumi nepietiekami augsti un pats – neatbilstošs ideālajiem sociālo tīklu standartiem. Pateicību rakstīšana gluži pretēji – palīdz skatīties uz savu ikdienu caur pozitīvāku prizmu, iekrāsojot dienu spožākās krāsās un novērtējot to, kas jau ir.

Pateicības dienasgrāmatas rakstīšana padarīs Tevi laimīgāku. Pateicības izteikšana nozīmē to, ka pamani labo savā dzīvē, un, rakstot to ar roku, vēl vairāk iedziļinies šajos patīkamajos notikumos vai lietās, tādejādi izjūtot pozitīvas emocijas. Pētījumā ir atklāts, ka cilvēki, kuri izjūt pateicību, kopumā ir vairāk apmierināti ar savu dzīvi un ir pozitīvāk noskaņoti. 

Daži ieteikumi, lai izdotos izveidot pateicības dienasgrāmatas rakstīšanas ieradumu.. Padari pateicības rakstīšanu par patīkamu rituālu – izvēlies piezīmju grāmatu, kas patīk, rakstīšanas laikā palutini sevi ar kādu gardumu un tasi tējas vai kafijas, sniedzot atelpu no saspringtās ikdienas.

Ieplāno laiku rakstīšanai. Tā var būt kafijas pauze darbā, laiks tieši pirms aizmigšanas vai cits Tev pieejams laiks. Visērtāk izdalīt laiku rakstīšanai būs apvienojot to ar jau esošu ieradumu, piemēram, nākamās dienas plānošanu, ikvakara lasīšanu vai pēcpusdienas tējas dzeršanu.

Mēģini uztvert jaunā ieraduma izkopšanu par patīkamu ikdienas rituālu, nevis pienākumu. Rakstīt pateicības dienasgrāmatu ir tik pat svarīgi, kā pateikt kādam, kas ir izdarījis Tev ko labu ”paldies“. Un tagad, kad zini, kā un kādēļ izmēģināt ieviest šo ieradumu, ir vien jārod vēlme ienest vairāk pozitīvisma savā dzīvē!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli