Ir zinātniski pierādīta rakstīšanas ar roku nomierinošā ietekme uz cilvēku, taču kādi ir reālie soļi sevis nomierināšanai ar rokrakstīšanas palīdzību? Tā kā katrs esam citāds, arī rakstīšanas tehnika, kas atslābina un nomierina, var atšķirties – tā var būt emociju izlāde, kas rezultējas mierīgākā stāvoklī, uzmanības pārvirzīšana no tā, ko nevar mainīt uz ko pozitīvu un ietekmējamu, kā arī plānošana, padarot situāciju skaidrāku un līdz ar to, drošāku un mierīgāku. Visu šo tehniku izmantošana var sniegt vislabāko rezultātu, taču galvenais ir justies komforti ar rakstāmās informācijas daudzumu un tās veidu.
Emociju izlāde
Apraksti negatīvo notikumu, lai to pilnībā izdzīvotu! Kad emocijas ir izlādētas, centies saskatīt kaut ko pozitīvu aprakstītajā, piemēram, savu reakciju kādā situācijā, saglabātu mieru konfliktā vai pareizas izvēles izdarīšanu. Būtiski ir ne vien ļaut sev izdzīvot emocijas, bet arī konstruktīvi aplūkot situāciju un noteikt iespējas nākotnē šādu situāciju nepieļaut – identificēt, ko varētu darīt citādāk. Konstruktīva situācijas novērtēšana atgriež kontroli pār to un veicina miera saglabāšanos arī turpmāk.
Uzmanības pārvirzīšana
Augstāk minētajā rakstīšanas tehnikā daļa uzmanības tika vērsta nepatīkamam vai satraucošam notikumam, savukārt šajā rakstīšanas tehnikā visa uzmanība tiek vērsta dienas gaitā izjustajām patīkamajām emocijām – apraksti un uzlādējies no tām! Kādi notikumi tās izraisīja? Kāpēc šie notikumi izraisīja patīkamās emocijas? Ko vari darīt, lai tādu notikumu būtu vairāk?
Nesteidzīga pastaiga, kafijas pauze vienatnē vai īsa telefonsaruna ar tuvu cilvēku – mazie dzīves sīkumi spēj sniegt daudz prieka un piepildīt, ja tiem netiek paskriets garām.
Pamanīt pozitīvo palīdz arī pateicības dienasgrāmatas rakstīšana (par to jau esam runājuši rakstā), kas ir ieradums regulāri pierakstīt lietas vai notikumus par kuriem katrs varētu būt pateicīgs. Ja ik vakaru jāpieraksta patīkamie notikumi, jau dienas gaitā uzmanība tiks vērsta uz pozitīvo, jo tas būs jāuzliek uz papīra. Tādejādi fokuss no satraucošā un negatīvā tiek virzīts uz katras situācijas pozitīvo pusi.
Plānošana
Mazāk uz emocijām un vairāk uz faktiem, “lielo bildi” un prioritātēm balstīts pierakstīšanas veids ir plānošana. Cilvēkus, kuriem patīk kontrole un skaidrība, var nomierināt arī apjausma par sagaidāmo un darāmo. Tie var būt darāmo lietu jeb To-do saraksti, mēneša vai nedēļas plāns ar obligātajiem, vēlamajiem uzdevumiem, kā arī jebkurš Tev ērts plānošanas veids. Pateicoties plānošanai iespējams arī saprast, kuras ir prioritārās nodarbes un pārvirzīt uzmanību uz tām. Mēģini ieplānot arī notikumus, kas raisīja pozitīvās emocijas vai sniedza miera sajūtu!
Grafoloģijas metode
Rokrakstu eksperts Dr. Marks Seifers ir atzinis, ka arī nomierinošu frāžu rakstīšana ir viena no grafoloģijas metodēm. Rakstot frāzes par mieru, piemēram “Es esmu mierīgāks” vismaz 20 reizes dienā, cilvēks ar laiku tiešām kļūst mierīgāks un uz situācijām sāk raudzīties mierīgāk. Jāteic, ka šī metode nesniegs tūlītēju miera izjūtu, taču var atstāt iespaidu ilgtermiņā.
Izlādējot negatīvo, ir vieglāk saredzēt pozitīvo. Ar laiku izdodas pamanīt pozitīvo un patīkamo arvien biežāk. Un, zinot, kas nes pozitīvas emocijas un mieru, iespējams to censties ieplānot nākotnei.
Mēs ticam, ka mierpilnību iespējams sasniegt ar domas, papīra un rokraksta apvienojumu, un Tu? Dalies pārdomās sociālajos tīklos!