BALTS Paper Goods – ceļā uz ilgtspējību!

Mēs vēlamies vairāk, mēs patērējam vairāk, mēs izmetam vairāk. Kā apmierināt savas vēlmes, nenodarot postu apkārtējai videi? Mēs, BALTS Paper Goods, cenšamies darboties ilgtspējīgi, lai veiktā darbība nenestu ļaunumu dabai nedz ražošanas procesa laikā, nedz nākotnē.

Kāpēc katram no mums vajadzētu būt ilgtspējīgam?

Rūpes par dabu sniedz iespēju taupīt resursus, tādejādi palēninot izsmeļamo resursu izlietošanu, kā arī nodrošinot iespēju apmierināt vairāk vēlmju. Tērējot gudrāk, ir iespēja iegūt vairāk!

Rūpes par ilgtspējību samazina piesārņojumu, kas ir viena no 21.gadsimta problēmām. Statistikas dati liecina, ka palielinās dažādu veidu piesārņojums – gaisa, ūdens un augsnes. Pasaules Veselības organizācija vēsta, ka ik gadu, gaisa piesārņojuma dēļ, priekšlaicīgi mirst ap 7 miljoniem cilvēku. Baltijas jūra ir viena no jaunākajām, taču nu jau arī viena no piesārņotākajām jūrām Pasaulē. Katram no mums ir jādara kaut nedaudz situācijas uzlabošanas labā, lai kopā sniegtu lielu ieguldījumu ekoloģijā un ilgtspējības veicināšanā.

Diemžēl, pastāv uzskats, ka, lietojot plānotāju vai piezīmju grāmatu, tiek nodarīts posts videi, jo ir taču arī iespēja pierakstīt viedierīcēs. Papīra un iepakojumu risinājumu izplatītājs Antalis ir apkopojis mītus un faktus par papīra ietekmi uz apkārtējo vidi. Ir būtiski saprast, ka arī digitālajām alternatīvām ir resursu patēriņš. Bieži vien, digitālo alternatīvu energoresursu patēriņš ir krietni lielāks kā papīra ražošanai.

BALTS Paper Goods ceļā uz ilgtspējību!

Lai gan katrs cilvēks var sniegt savu ieguldījumu, uzņēmumi ir īpaši ietekmīgi ilgtspējības nodrošināšanā. Tā kā lielākā daļa piesārņojuma tiek radīta ražošanas procesā, ir būtiski, lai uzņēmumi darītu visu iespējamo efektīvai resursus izlietošanai un radītā piesārņojuma minimizēšanai.

BALTS jau vairākus gadus iedveš savu darbinieku dzīvē dažādus ieradumus. Papīrs tiek izmests atsevišķi un nodots pārstrādei makulatūrā. Nodrošinot nepieciešamos apstākļus (kartona kasti papīriem), darbiniekiem ieradums atsevišķi izšķirot papīru izveidojas ļoti ātri, jo nav taču grūti izmest papīru blakus atkritumu grozam esošajā kastē. Pārstrādāts papīrs tiek izmantots arī produktu ražošanā (piemēram, piezīmju grāmata Sketch). Šķirots tiek ne vien papīrs, bet arī citi ražošanas gaitā radītie atkritumi. BALTS kokvilnas somas veicina plastmasas maisiņu lietošanas samazinājumu.

Jau vairāk kā 10 gadus teju visa BALTS produkcija tiek ražota no FSC sertificēta papīra. Tas nozīmē, ka papīra ražošana nekaitē vides dabiskajām funkcijām, tostarp ezeru, upju un purvu kvalitātei, bioloģiskajiem resursiem un tiem nepieciešamajai videi. Sertifikācijas shēma ļauj izsekot kokmateriālu izmantošanas procesam no meža līdz tipogrāfijai, kā arī veicina videi draudzīgu, sociāli atbildīgu un ekonomiski izdevīgu meža apsaimniekošanu.

Katrs no mums ir atbildīgs par ilgtspējības veicināšanu!

Lai gan uzņēmumu veiktās aktivitātes ir spējīgas atstāt lielāku ietekmi, mēs vēlētos mudināt ik katru piedomāt pie tā, kā ikdienu padarīt dabai draudzīgāku. Daži, iespējams, pašsaprotami, taču svarīgi ieteikumi:

  • Ja iespējams, izmanto daudzreiz lietojamās alternatīvas: krūzītes, ūdens pudeles, iepirkumu maisiņus un uzglabāšanas traukus;
  • Svētku laikā piedomā pie gatavotā ēdiena daudzuma, dāvanu iepakojumiem;
  • Izvēlies to uzņēmumu produkciju, kuri cenšas būt ilgtspējīgi;
  • Samazini privātā transporta izmantošanu – pārvietojies ar kājām, izmanto piegāžu servisus.

Dabai draudzīgi ≠ neizdevīgi

Jāatzīmē, ka pretēji uzskatam, ka būt videi draudzīgākam ir ļoti dārgi, ilgtermiņā iespējams pat samazināt savus tēriņus. Piemēram, pērkot kafiju līdzņemšanai savā krūzītē, tiek piešķirta atlaide vidēji 15% apmērā (aptuveni 30 centi par kafiju), līdz ar to, krūzīte par 6 eiro atpirksies aptuveni 20 kafijas iegādes reizēs, jeb 1 mēnesī, ja kafija tiek iegādāta katru darba dienu vai 2,5 mēnešos, iegādājoties to tikai brīvdienās.

Ja pieejamie līdzekļi nesniedz iespēju iegādāties videi draudzīgus produktus, kas parasti ir dārgāki, ir iespējams optimizēt šķietami ikdienišķas darbības – izmantot maisiņu vairākkārt, uzmanīt, lai gaisma būtu ieslēgta tikai nepieciešamajās telpās, kā arī plānot savu ēdienkarti tā, lai nenāktos izmest ēdienu.

Atceries – ir labāk izdarīt pāris soļus ilgtspējības virzienā, piemēram, samazinot atkritumu daudzumu uz pusi, nekā vēlēties pilnībā kļūt videi draudzīgam un ātri vien padoties, jo tas prasa pastāvīgu piepūli. Kopīgiem maziem soļiem un pārmaiņām mēs varam atstāt lielu iespaidu!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli